poniedziałek, 19 stycznia 2015

I`m back and armed with coffee
Hey! Welcome back :) Or should I welcome myself back?
The reason of my disappearing is very simple... I just got no time at all to update my blog. I think everybody had has that moment in life, when all you do is working and you will almost sell all you pair of favorite shoes just to have few hours more to sleep. I had those kind of days, but happily they are over.  Well I`m still working but now I have more time for myself :) But No matter, I`m back and armed with coffee.
So today I will share my opinion about Nespresso Coffee. It is a life saver when it`s becomes to "#!?# I`m already late for work! But I can`t make it without coffee"
The machine is easy and quick, there are no millions of buttons that just make you life more difficult ( And seriously when you almost missing you bus even pushing a stupid button files like a big waste of time.)
There are also a lot of different types of coffee. So you can decide yourself how strong the coffee must be and what kind of aroma do you want. You also have decaffeinato coffee and flavored ones, so everyone will find the perfect match. My favorite one is dulsao de brasil."A pure Arabica coffee, Dulsão do Brasil is a delicate blend of red and yellow Bourbon beans from Brazil. Its satiny smooth, elegantly balanced flavor is enhanced with a note of delicately toasted grain" - Nespresso.com
Does somebody said bourbon? maybe thats why I like this the most :)
So Nespresso is easy, quick, a lot of different types of coffee, the capsules can be recycled and it looks nice.


Hey! Witajcie!
Nie było mnie trochę, dużo pracy, mało snu, mało czasu dla siebie...  Ale teraz juz wróciłam i jestem uzbrojona w kawę! Jak się już domyślacie dzisiejszy post będzie na temat kawy, czyli dlaczego warto zainwestować w maszynę z Nespresso.
Po pierwsze, kiedy wstajesz z rana wyłączając już dziesiąty raz "snooze" i zdajesz sobie sprawę ze jednak dziesiątego nie powinno być bo już ósmy był ostatnim dzwonkiem, ubierasz się szybko, myjesz zęby... generalnie ta sama rutyna dnia tylko o 100x szybsza... no i tu jest ten moment kiedy normalnie siadasz i pijesz kawę ale już nie ma na to czasu. Bo przecież twój autobus ani twój szef nie będą na ciebie czekać. Zrobienie kawy wydaje się wtedy tak długie i pracochłonne ze trzeba z niego zrezygnować. Niektórzy preferują też metodę przy której to najpierw wstajemy z łóżka, nastawiamy na kawę i robimy cala resztę, no tak tylko ze wtedy kawa już jest zimna jak ją zaczynamy pić. Najlepszym sposobem w takim wypadku jest szybki ciśnieniowy ekspres do kawy np te ktore oferuje Nespresso. Jest prosty i szybki w usłudze, nie ma tysięcy guzików więc generalnie nie komplikuje już i tak bardzo skomplikowanego porannego życia. Wystarczy włożyć kapsułkę do środka i przycisnąć jeden przycisk żeby już po 30 sekundach otrzymać wyśmienitą kawę. Następną zaleta Nespresso jest różnorodność w typach kawy a co za tym idzie też i w kapsułkach. Każda kapsułka ma inny kolor który odpowiada innej typie kawy. Można wybierać z pośród 22 typów które pojawiają się w standardowej gamie Nespresso oraz z zmieniających się wariacji i "limited editions". W skrócie każdy z nas znajdzie kawę dla siebie. Moja ulubiona to Duslao de Brasil, ale nie pogardzę też innym typami. Kolejna zaleta to fakt iż zużyte kapsułki można poddać recyklingowi, oddając je z powrotem do sklepu. Ostatnią zaletą jest to ze zarówno ekspres jak i kapsułki są bardzo ładne i nie trzeba ich chować.


"Maragogype Special Reserve to charakteryzująca się bardzo dużymi ziarnami kawa, rosnąca tylko na najwyższych wysokościach w Ameryce Środkowej i Południowej. Wielkość ziaren sprawia, że przygotowany z nich napój jest bardziej delikatny, elegancki i odmienny od innych kaw rosnących w tym samym regionie. Dlatego odmiana ta cieszy się tak wielkim uznaniem wśród koneserów." - nespresso.com

"Maragogype Special Reserve is an immensely precious Grand Cru with a rare and exquisite taste, coming from a very rare Arabica variety naturally evolved from Arabica Typica. Renowned for its giant sized beans, it boasts a very delicate taste recognized by true connoisseurs.
Extremely fine in flavour Maragogype Special Reserve is defined by a smooth crema with moderate acidity. On the palate its character unfolds with a nuance of subtly sweet, mild, round and faintly green notes." - nespresso.com

10 komentarzy:

 1. I love coffe too! This one must taste amazingly good!
  ♥♥♥
  Jeanne
  http://fashionmusingsdiary.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Love coffee! Amazing pics ;)
  Kisses from Spain.
  Xoxo, P.

  My Showroom

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kawę! Może się w końcu przekonam do tych kapsułek, kto wie?
  Super zdjęcia!
  www.za-bardzo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie się to prezentuje, ale do kawy się raczej nie przekonam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piłam kiedyś kawę w kapsułkach, ale chyba jednak wolę świeżo zmieloną:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nespresso! Uwielbiam! Najlepsza kawa domowa! Zdjęcia cudowne! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Great post. Love it.

  http://mylovelyfashionbih.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń